Honywell Garrett
Link ECU
Tuners Edge
Shannons Insurance
Precision Turbo
MTQ
Haltech
Drag News
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oceania College of Technology
McKern
Freight Management Australia
Mainline Dyno
Exedy
 
 
 
 
 
 
 
 

RESULTS

Meet report HERE

Class
Sponsor
Position
Winner
Street Compact
Turbosmart
Winner
Tim Donselaar
Street Compact
Turbosmart
Run Up
Christine Thomson
All Motor
Torque Calibration Services
Winner
Ben Cavanagh
All Motor
Torque Calibration Services
Run Up
Jason Stoodley
Street 289
Microtechefi.com
Winner
Rodney Spannenberg
Street 289
Microtechefi.com
Run Up
Ben Clark
Modified Compact
Haltech
Winner
Robbie Ward
Modified Compact
Haltech
Run Up
David Richardson
Extreme
Wolf Motorsport
Winner
Andrew Coles
Extreme
Wolf Motorsport
Run Up
Ben Diggles
Modified 10.5
Mazfix Performance
Winner
Mitch Roselund
Modified 1 0.5
Mazfix Performance
Run Up
Adam Cruden
Pro 289
SpeedFlow
Winner
Po Tung
Pro 289
SpeedFlow
Run Up
Matt Lisle
Pro Compact
MTQ Engine Systems
Winner
Sam Kiprios
Pro Compact
MTQ Engine Systems
Run Up
Chris Tait
Pro Turbo
McKern & Associates
Winner
Jason Payne
Pro Turbo
McKern & Associates
Run Up
Phil Penny
Factory Xtreme
Precision Turbo
Winner
Archie Kajewski
Factory Xtreme
Precision Turbo
Run Up
Rod Harvey
Sky's the Limit
Lucky Bling
Winner
Anthont Maatouk
Smoken
GC Hydrographics
Winner
Anthony Maatouk
Light of the Night
Torque Calibration Services
Winner
Ben Cavanagh 0.002
Crew Style
Performance Garage
Winner
TeamNZ

Top Qualifiers

Class
Sponsor
Position
Winner
ET
Street Compact
Turbosmart
Top Q
Nathn Wilson
11.017
All Motor
Torque Calibration Services
Top Q
Charlie Costanzo
9.932
Street/Pro 289
Microtechefi.com/Speedflow
Top Q
Po Tung
7.167
Modified Compact
Haltech
Top Q
Robbie Ward
7.346
Extreme
Wolf Motorsport
Top Q
Ben Diggles
7.558
Modified 10.5
Mazfix
Top Q
Justin Wilkinson
8.065
Pro Compact
MTQ Engine System
Top Q
Chris Tait
6.798
Pro Turbo
McKern & Associates
Top Q
Anthony Maatouk
7.29
Factory Xtreme
Precision Turbo
Top Q
Rod Harvey
6.153

Just Car Show-N-Shine

Trophy
Winner
Vehicle
Top Sedan
Scott Paddy
Datsun 1600
Top Coupe
Ryan Forgo
Mazda RX7
Top Wagon/Van/Ute
Daniel Waller
Toyota Hi Lux
Top Paint 1st
Ross Kirby
Datsun 1600
Top Paint 2nd
Dean Ropiha
Mazda 808
Top Interior 1st
Graham Dodd
Mercedes Benz C200
Top Interior 2nd
Garry Hamilton
Datsun 1600
Top Bodywork 1st
Joshua Robertson
Datsun NL320
Top Bodywork 2nd
Adrian Zaini
Mazda R100
Rotary Engine Bay 1st
Dean Ropiha
Mazda 808
Rotary Engine Bay 2nd
Melanie Boden
Mazda RX7
Piston Engine Bay 1st
Michael Della
Datsun 1200
Piston Engine Bay 2nd
Matthew Malone
Mazda 323
Top Mazda
Ryan Forgo
Mazda RX7
Top Nissan / Datsun
Scott Paddy
Datsun 1600
Top Toyota
Daniel Waller
Toyota Hi Lux
Best Wheels
Kristina Trudgeon
Nissan 370Z
Tuff Stance
Jason Ash
Mazda RX7
Top Engineering
Michael Della
Datsun 1200
Top Hi-Tech
Kyle Watson
Nissan Silvia
Promoters Choice 1
Joshua Robertson
Datsun NL320
Promoters Choice 2
Martin Wieldman
VW Split Screen Kombi
Promoters Choice 3
Rodney Edwards
Mazda B1800
3rd Pace Overall
Daniel Waller
Toyota Hi Lux
2nd Place Overall
Ryan Forgo
Mazda RX7
King of Brisbane Jamboree
Scott Paddy
Datsun 1600

Edge Models Babe & Bikini Comps

Comp
Position
Winner
Babe
1st
Laura
Babe
2nd
Katie-Jane & Stacey
Babe
3rd
Lauren
Bikini
1st
Lauren
Bikini
2nd
Stacey
Bikini
3rd
Katie-Jane & Katerine